Aktualności

EKO - Młodzież w Bełchatowie

« wróć

19 listopada w siedzibie Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie odbył się pierwszy etap drugiej edycji konkursu dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z zakresu wiedzy o ekologii i środowisku naturalnym „Eko – młodzież”.

Celem konkursu jest popularyzacja i wzrost poziomu wiedzy z zakresu ochrony środowiska, zwiększenie świadomości ekologicznej, wykształcenie postaw proekologicznych oraz indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego.

Prawie 50 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu bełchatowskiego musiało zmierzyć się z pytaniami z zakresu biologii, geografii, ekologii oraz ochrony środowiska. Uczestnicy konkursu zgodnie twierdzili, że pytania konkursowe nie były bardzo wymagające, według nich wystarczyło tylko gruntownie zapoznać się z materiałami dydaktycznymi przygotowanymi specjalnie na potrzeby konkursu przez Panią Profesor Jolantę Adamczyk ze Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

Konkurs odbył się równolegle także w placówkach Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku, Zduńskiej Woli, Wieluniu oraz w wybranych szkołach w Tomaszowie Mazowieckim, Kutnie, Opocznie, Poddębicach, Łowiczu, Skierniewicach, Rawie Mazowieckiej oraz Łęczycy. W sumie, w eliminacjach wzięło udział około 480 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa łódzkiego.

Uczestnicy rywalizują o atrakcyjne nagrody w postaci komputera typu laptop, roweru i tabletów multimedialnych. Każdy z min. 50 finalistów otrzyma encyklopedię wiedzy o ochronie środowiska. Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone najpóźniej 1 grudnia.

Drugi, finałowy, etap Konkursu odbędzie się 10 grudnia 2014 r. w placówce Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Gala finałowa i rozdanie nagród odbędzie się dn. 18 grudnia 2014 r. w ramach seminarium ekologicznego „Rola i znaczenie ekologii w życiu dzisiejszej młodzieży”.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie oraz życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Konkurs "EKO - Młodzież" - II edycja

Mamy wielką przyjemność zaprosić wszystkich uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego do udziału w II edycji Konkursu Ekologicznego „Eko - młodzież”, organizowanego przez Społeczną Akademię Nauk.

Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego. Celem konkursu jest popularyzacja i wzrost poziomu wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wzrost świadomości ekologicznej, wykształcenie postaw proekologicznych i wykształcenie indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska wśród młodzieży. Uczestnicy rywalizują o atrakcyjne nagrody w postaci komputera typu laptop, roweru i tabletów multimedialnych. Każdy z min. 50 finalistów otrzyma encyklopedię wiedzy o ochronie środowiska.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 19 listopada 2014 r. w regionalnych placówkach Społecznej Akademii Nauk oraz w wyznaczonych placówkach w województwie łódzkim, w miastach: Łódź, Bełchatów, Radomsko, Piotrków Trybunalski, Wieluń, Zduńska Wola, Łowicz, Poddębice, Opoczno, Skierniewice, Rawa Mazowiecka, Tomaszów Mazowiecki, Kutno, Łęczyca.; natomiast II etap będzie miał miejsce dn. 10 grudnia 2014r w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

Gala finałowa i rozdanie nagród odbędzie się w siedzibie Społecznej Akademii Nauk w Łodzi dn. 18 grudnia 2014 r. w ramach seminarium ekologicznego „Rola i znaczenie ekologii w życiu dzisiejszej młodzieży”.

Konkurs został objęty patronatem i dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Konkurs został również objęty patronatem medialnym TVP Łódź i Gazety Wyborczej.

Na zgłoszenia do udziału w konkursie czekamy do dn. 13 listopada 2014r. Więcej informacji na temat Konkursu można uzyskać w Dziekanacie Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie, przy ul. Czapliniecka 96 , tel. 44 788 46 22

Zapraszamy!!! :-)