Aktualności

EKOPIKNIK już za nami!

« wróć

W niedzielne popołudnie na placu koło "Wielorybka" odbył się piknik promujący ekologiczne zachowania. 

Na radomszczan, którzy w to słoneczne popołudnie pojawili się na Ekopikniku czekała moc atrakcji. Muzyczne występy przygotował polsko-ukraiński zespół folklorystyczny Słowiany oraz Zespół Ludowy Chrzanowianki i Dwa Janki, który przyjechał do Radomska z pobliskich Chrzanowic.

Dużym zainteresowaniem, szczególnie młodszych, cieszyło się stoisko Zadrugi Wierczan, na którym dzieciaki mogły upiec podpłomyki, zrobić własnoręcznie naczynie z gliny, wybić swoją monetę czy pojeździć na koniu.

Najmłodsi mogli także porysować, wziąć udział w warsztatach ekologicznych czy konkurencjach sportowych. A na każdego, kto na stoisko PGK przyniósł 10 butelek plastikowych, 5 butelek szklanych lub 10 gazet, czekały sadzonki.

Na stoisku Społecznej Akademii Nauk seniorzy z Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku przy SAN zaprezentowali warsztaty zdrowego żywienia „Wiem co jem” i częstowali radomszczan zdrowymi i kolorowymi kanapkami i szaszłykami. Natomiast najmłodsi mieli okazję wziąć udział w konkursie "Zaprojektuj swoje wymarzone danie".

Ekopiknik zakończył się o godzinie 19.00. A już za tydzień kolejne niedzielne piknikowe spotkanie - tym razem na Bartodziejach.

Źródło: radomsko24.pl 
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wydarzenia.