Konferencja metodyczna nt. CYBERUZALEŻNIEŃ – Radomsko, 31.05.2016

W dniu 31 maja 2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się Konferencja metodyczna pt.” Cyberuzależnienia. Zjawisko i uwarunkowania. Technologie cyfrowe a rozwój emocjonalny dziecka”. Organizatorzy konferencji to: Społeczna Akademia Nauk, Poradnia Psychologiczno –Pedagogiczna w Radomsku oraz Akademia Profilaktyki Społecznej Akademii Nauk.

W konferencji udział wzięło ok. 250 osób – nauczycieli, pedagogów szkolnych, samorządowców, policjantów, studentów oraz innych osób zainteresowanych tematyką cyberuzależnień.

Warsztaty poprowadzili: prof. Mariusz Jędrzejko, mgr Leszek Roszczenko oraz mgr Agnieszka Taper. Prelegenci mówili o wpływie nowych mediów i technologii cyfrowych na rozwój edukacyjny i emocjonalny dzieci, o coraz większej aktywności nastolatków w sieci i związanych z nią obszarów potencjalnego ryzyka, o agresywnych zachowaniach powstających pod wpływem gier komputerowych oraz szeroko pojętej profilaktyce. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się rozpoznawać zagrożenia wynikające z dostępu młodzieży do nowoczesnych technologii cyfrowych, poznać sposoby zwalczania tych zagrożeń oraz udzielania pomocy osobom uzależnionym.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. :)