Aktualności

Konkurs ,,Maturzysta v.2015"

« wróć

O jakiej karierze marzysz? Jakie skończysz studia? Gdzie będziesz za 10 lat? Już dziś zastanów się nad swoją przyszłością, zaprezentuj swoje plany i zgarnij atrakcyjne nagrody! Napisz esej, nagraj film lub przygotuj prezentację. Nagrodzimy najciekawsze i najbardziej kreatywne projekty.

Zapraszamy wszystkich tegorocznych maturzystów z województwa łódzkiego do udziału w Konkursie „Maturzysta v.2015”. Zadaniem jest przygotowanie projektu w formie elektronicznej, w którym uczestnik zaprezentuje najważniejsze etapy rozwoju osobistego prowadzące do zrealizowania wymarzonego celu zawodowego, możliwego do osiągnięcia w ciągu najbliższych 10 lat. Projekty powinny zawierać informacje o planowanej ścieżce edukacyjno-zawodowej, np.:

  • wybrany kierunek studiów,
  • tematyka zajęć fakultatywnych i aktywności pozaakademickich,
  • nabywanie dodatkowych umiejętności i kompetencji, w tym zawodowych i interpersonalnych,
  • aktywność zawodowa w czasie studiów (np. praca, praktyki, wolontariat),
  • znajomość trendów na rynku pracy i możliwości rozwoju w danej branży.

Projekty powinny mieć formę eseju, nagrania audio lub wideo swojej wypowiedzi, krótkiego filmiku, prezentacji multimedialnej lub grafiki, plakatu czy komiksu. Szczegóły dot. form zgłaszanych projektów zawarte są w regulaminie (do pobrania na dole strony). Celem konkursu jest skłonienie uczniów klas maturalnych do refleksji nad własną ścieżką kariery, promocja kreatywnych i nowoczesnych sposobów autoprezentacji, wzrost świadomości budowania ścieżki kariery, wykształcenie postaw przedsiębiorczych i indywidualnej odpowiedzialności za swoją przyszłość, rozwinięcie umiejętności pozyskiwania informacji oraz wykorzystania ich w praktyce, co pomoże młodzieży zwiększyć szanse na rynku pracy w rozwojowych dziedzinach gospodarki.

Do wygrania

I miejsce: laptop 
II i III miejsce: czytnik e-booków
IV i V miejsce: tablet multimedialny
Nagroda publiczności (konkurs na Facebooku): aparat fotograficzny

Dodatkowy konkurs na facebooku

Zgłoś swój projekt do konkursu o dodatkową nagrodę publiczności, która zostanie przyznana przez użytkowników portalu Facebook. Zwycięży projekt, który otrzyma najwięcej polubień na stronie wydarzenia konkursowego. Szczegóły w Regulaminie.

Termin nadsyłania projektów

Projekty wraz z formularzem zgłoszeniowym (do pobrania poniżej) powinny być nadsyłane najpóźniej do 28 lutego 2015 roku na adres matura@san.edu.pl.

Rozstrzygnięcie konkursu

Wyniki zostaną ogłoszone 18 marca 2015 roku.

 

Regulamin i formularz zgłoszeniowy

Przyjdź na bezpłatne warsztaty, które pomogą Ci przygotować projekt

Jeżeli jeszcze nie wiecie, co będziecie robili po maturze lub potrzebujecie wsparcia w przygotowaniu projektu konkursowego, zapraszamy na bezpłatne warsztaty w ferie zimowe!

Tematy warsztatów:

  • odkryj swoje predyspozycje zawodowe
  • pisanie tekstów,
  • fotografia i wideo
  • przygotowanie prezentacji multimedialnych,
  • autoprezentacja (warsztaty z kamerą).

Warsztaty odbędą się w siedzibie Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Terminy poszczególnych warsztatów pojawią się wkrótce. Aby uczestniczyć w wybranym warsztacie, wystarczy wysłać e-mail na adres matura@san.edu.pl, podając swoje imię i nazwisko oraz temat wybranego warsztatu.