Konsultacje i warsztaty z doradcami zawodowymi

W dniu 10.05.2016r. w Społecznej Akademii Nauk Wydział w Bełchatowie w ramach działalności Akademickiego Biura Karier w Bełchatowie odbyły się konsultacje i warsztaty z doradcami zawodowymi z agencji pracy Select w Bełchatowie, skierowane do studentów Społecznej Akademii Nauk Wydział w Bełchatowie i uczniów Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Czyżewskiego.

W trakcie spotkań doradcy przedstawili uwarunkowania lokalnego rynku pracy, oczekiwania pracodawców, oraz oferty praktyk, staży i pracy.

Uczniowie zainteresowani byli szczególnie pracą wakacyjną oraz zasadami przygotowywania dokumentów aplikacyjnych i mieli możliwość praktycznego przećwiczenia swoich umiejętności w tym zakresie. Studenci analizowali oferty pracy proponowane przez agencję pracy Selekt i konsultowali swoje możliwości zatrudnieniowe w kontekście proponowanych ofert. Uczestnictwo w spotkaniu pomogło oszacować studentom swoje możliwości na rynku pracy oraz wzmocniło ich motywację do poszukiwania optymalnej dla siebie oferty.

Współpraca Uczelni z agencją pracy Select przynosi rezultaty w postaci zwiększania możliwości zaistnienia na rynku pracy studentów i absolwentów Uczelni.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.