Aktualności

Majówka z X Dyktandem Kleszczowskim!

« wróć

Zapraszamy na majówkę z X Dyktandem Kleszczowskim!

Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na jubileuszową 10. edycję Dyktanda Kleszczowskiego - Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego, które odbędzie się 12 maja 2019 r. w auli Solpark w Kleszczowie.
Dyktando jest konkursem jednoetapowym, o zasięgu ogólnopolskim, w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy VI-VII i gimnazjum; szkoły średnie; OPEN - bez ograniczeń wiekowych. Z każdej kategorii jury wyłania Mistrzów i Wicemistrzów Ortografii. 
Zgłoszenia grup zorganizowanych należy przesłać w terminie do 8 maja 2019r., na adres: biblioteka@zspkleszczow.pl lub zspkleszczow@zspkleszczow.pl

Uwaga, możliwe jest zgłoszenie indywidualne podczas rejestracji w godz. 16.00-16.50, dn.12 maja 2019 r. ale bez uwzględnienia dodatkowych atrakcji konkursu.

Harmonogram:

  • Godz. 16.00-16.50 – Rejestracja uczestników.
  • Godz. 16.30-17.00 – Koncert „Zelowskich Dzwonków”, jedynego w Polsce zespołu grającego na dzwonkach ręcznych.
  • Godz. 17.00-18.00 – Konkurs ortograficzny (opiekunów grup zapraszamy do groty solnej).
  • Przerwa kawowa i wystawa twórczości Szymona Wiatra, happening.
  • Ok. godz. 18.30 – Spektakl „Bez-senność” oparty na motywach „Sen nocy letniej” W. Szekspira, w wykonaniu Teatru Strefy Otwartej z Wrocławia. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Uczestnicy konkursu mają gwarantowane wejściówki.
  • Po spektaklu nastąpi losowanie upominków wśród uczestników oraz rozstrzygnięcie konkursów na: najliczniejszą reprezentację szkoły/instytucji; najmłodszego i pierwszego zarejestrowanego uczestnika dyktanda.

Więcej informacji o dyktandzie znajdziecie Państwo na naszych stronach: http://zspkleszczow.pl/str…/index.php/dyktando-kleszczowskie i https://pl-pl.facebook.com/…/Dyktando-Kleszczowskie-224175…/

Serdecznie zapraszamy!