SAN Montessori fan? Nowe porozumienie partnerskie

SAN Montessori fan? Nowe porozumienie partnerskie‼️

W dniu 12 czerwca 2019r. Społeczna Akademia Nauk Wydział w Bełchatowie wzbogaciła się o nowego partnera. Jest nim Przedszkole Samorządowe nr 4 w Bełchatowie, które specjalizuje się w stosowaniu pedagogiki Marii Montessori w pracy z dziećmi. Informacje na temat włoskiej lekarz, pedagog i psycholog oraz jej metod wychowawczych przeczytacie tutaj: www.ps4belchatow.wikom.pl/strona8.htm.

Porozumienie o współpracy partnerskiej między SAN a PS nr 4 to pochodna zainicjowanej niedawno działalności Koła Naukowego Pedagogiki Montessori. Jego skład tworzą studentki pedagogiki o kierunku: wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Więcej informacji na temat Koła znajdziecie tutaj: belchatow.san.edu.pl/zycie-s…/studenckie-kola-zainteresowan…

Uroczyste podpisanie porozumienia przez Pana Dyrektora Mirosława Olszewskiego i Panią Dyrektor Elżbietę Ceglarek, działających w imieniu swoich jednostek, otwiera drogę do wspólnego podejmowania wielu różnorakich działań na rzecz upowszechniania pedagogiki Marii Montessori oraz poszerzania oferty dla studentów. Zaplanowano więc konkursy, szkolenia, akcje promocyjne, praktyki pedagogiczne i staże. Na dobry początek SAN przekazała Przedszkolu w darze pierwsze książeczki dla dzieci.

W inauguracji współpracy partnerskiej wzięły udział również: Pani Anna Szczęsna – wykładowca SAN, opiekun Koła Naukowego, oraz Pani Joanna Nowicka – studentka pedagogiki, jedna z jego pomysłodawczyń.