Aktualności

Stypendia dla najlepszych Studentów!

« wróć

Stypendia dla studentów przyznało bełchatowskie starostwo. Gratyfikacje finansowe wpłynęły na konta 21 osób. Wszyscy mogą pochwalić się wysoką średnią ocen.

4,85 w skali pięciostopniowej lub 5,30 w skali sześciostopniowej. Taką średnią ocen trzeba było uzyskać, by móc ubiegać się o stypendium od rady powiatu, fundowane dla najlepszych studentów z terenu powiatu bełchatowskiego. W sumie starostwo na jednorazowe nagrody dla najlepszych studentów przeznaczyło 27,8 tys. zł. Pieniądze, w wysokości od 1,2 do 1,5 tys. zł trafiły na konta 21 żaków.

- Myślę, że to stypendium przyda mi się na zakup nowego laptopa, na którym będę mogła pisać pracę dyplomową - śmieje się Natalia Sobaniec, studentka pedagogiki w Społecznej Akademii Nauk. - Jak się okazuje warto inwestować w siebie, warto się uczyć przed egzaminami. Jestem z siebie dumna, ponieważ nie było łatwo, pogodzić nauki z pracą - podkreśla studentka, która uczy się zaocznie.

Także na komputer i zakup podręczników stypendium przeznaczy Aleksandra Słonina, która podkreśla, że to już jej drugie stypendium. - Poprzedni sukces zmotywował mnie do tego, żeby jeszcze bardziej się przyłożyć - podkreśla.

Oprócz Natalii i Aleksandry stypendia dostali także: Marta Kołacka, Tomasz Rosiak, Agnieszka Zięba, Monika Kondy-siak, Sylwia Członka, Natalia Zaworska, Justyna Wojtasik, Piotr Przerywacz, Patrycja Nowak, Dominika Markiewicz, Paweł Dobrowolski, Damian Dróżdż, Magdalena Lewandowska, Aneta Szczepanik, Angelika Adamczewska, Aleksandra Wojewoda, Joanna Mamrot, Marlena Bartos i Klaudia Kuśmierek.

Autor: Maciej Wiśniewski
źródło: belchatow.naszemiasto.pl