Aktualności

Szkoda Ciebie na takie patoklimaty – inauguracja nowej kampanii antynarkotykowej

« wróć

Z udziałem studentów Społecznej Akademii Nauk i łódzkich licealistów łódzcy policjanci rozpoczęli nową kampanię edukacyjno-profilaktyczną przeciwko narkotykom i dopalaczom. Do katalogu profilaktycznych narzędzi włączyli poruszający spot filmowy "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty".

W obecności kilkuset uczniów szkół ponadpodstawowych i towarzyszących im nauczycieli oraz studentów pedagogiki resocjalizacyjnej i kadry Akademii Profilaktyki Społecznej Akademii Nauk policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zainaugurowali w południe 2 kwietnia 2019 roku, w przestronnej auli Społecznej Akademii Nauk przy ulicy Kilińskiego 98 w Łodzi kampanię profilaktyczną skierowaną przeciw narkotykom i dopalaczom.

Założenia kampanii przygotowanej przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” ukierunkowane są na zwiększenia świadomości młodych ludzi o konsekwencjach zażywania narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych zwanych dopalaczami.

Kampania ruszyła tego samego dnia w całym kraju pod wspólnym hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Ważnym elementem profilaktycznych działań kampanijnych będzie animowany spot filmowy nawiązujący treścią do hasła przewodniego, którego pierwsze publiczne odtworzenie miało miejsce właśnie podczas spotkania inauguracyjnego. Licznie zgromadzeni w auli młodzi widzowie z zainteresowaniem obejrzeli blisko minutowy przekaz filmowy i wspólnie oklaskami oraz przychylnymi komentarzami uznali jego pełną przydatność do profilaktycznych działań promujących wiedzę o negatywnych skutkach uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Młodzi odbiorcy w wypowiedziach potwierdzili, że pobudził ich emocje i wpisał w pamięć antynarkotykowe przesłanie. Takie samo zdanie wyrazili także zaproszeni na premierowy pokaz goście: Pan Mirosław Olszewski – Dyrektor ds. organizacyjnych Akademii Profilaktyki Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz Pan Dariusz Nowak – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Młodzieży w Łodzi.

Organizatorzy kampanii apelują do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają.  Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze.