Aktualności

Tajniki rynku pracy

« wróć

Studenci Społecznej Akademii Nauk wzięli udział w certyfikowanych warsztatach „Jak skutecznie wejść na rynek pracy?”. Podczas inicjatywy można było poznać tajniki zatrudnienia w różnych jednostkach.

Wiedza i umiejętności zdobyte na studiach mają procentować na rynku pracy. Ale to tylko teoria, bo w praktyce młodzi ludzie z dyplomem w kieszeni nie zawsze wiedzą, jak budować skuteczną strategię biznesową i promować produkt, który osiągnie sukces na globalnym rynku. Są jednak firmy, które dają szansę debiutantom na rynku.

Celem konferencji było zaprezentowanie jak skutecznie wejść na rynek pracy i jak odnieść na nim sukces.

Pierwszy panel poprowadził Dyrektor Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi, Oddział w Sieradzu Janusz Grochmalski z doradcą zawodowym Agnieszką Tomczyk. Goście w sposób dokładny wprowadzili studentów w podstawy budowania kariery zawodowej, m.in. mówili o słabych i mocnych stronach czy planie zawodowym. CIiPKZ WUP Oddział w Sieradzu był współorganizatorem spotkania.

Wśród prelegentów znaleźli się także: podpułkownik dr Michał Tumielewicz, Zastępca Komendanta w Wojskowym Studium Nauczania Języków Obcych w Łodzi; Dariusz Cieślak Wójt Gminy Sędziejowice; dr Artur Niedźwiecki radca prawny pracujący w instytucjach finansowych zajmujących się finansowaniem podmiotów z sektora ochrony zdrowia oraz jednostek samorządu terytorialnego, którzy dzielili się doświadczeniem i wskazówkami w procedurach zatrudnienia w różnych jednostkach, wymaganiach od kandydatów, warunkach pracy, itp.

Głównym organizatorem była Społeczna Akademia Nauk Filia w Zduńskiej Woli i w Bełchatowie. Partnerami: Urząd Gminy Sędziejowice, Zakład Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w ŁodziSzkoła Podstawowa nr 12 w Zduńskiej Woli oraz Koło Naukowe Przedsiębiorczości Regionalnej SAN