Turniej halowy o Puchar Dyrektora ZSP nr 3 w Bełchatowie!

W dniu 13.01.2017r. odbyło się podsumowanie halowego turnieju piłki nożnej o Puchar Dyrektora ZSP nr 3 Pana Piotra Mielczarka. Dzięki sponsorom : Społecznej Akademii Nauk, Radzie Rodziców przy ZSP nr 3 wszystkie drużyny otrzymały nagrody: talon na Mega Pizze dla klas ufundowała Rada Rodziców, pamiątkowe dyplomy przygotowali uczniowie z klasy II i TE, trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary.
Zgodnie z przewidywaniami ekspertów zwyciężyła drużyna klasy IV B TE. Sukces nie przyszedł łatwo. W finale zwycięzcy musieli stoczyć zacięte pojedynki z łączona klasą III a/j–t ZSZ, trzecie miejsce zajęła klasa II CM TE. Przyznano też nagrody indywidualne – od Sponsora Społecznej Akademii Nauk. Nagrody wręczyli Dyrektor ZSP nr 3 Pan Piotr Mielczarek oraz Dyrektor ds. organizacyjnych Społecznej Akademii Nauk Mirosław Olszewski.

Najlepszy bramkarz: Krystian Włodarczyk II i TE
Najlepszy zawodnik – strzelec: Kacper Banasiak IV B.

Najlepsza zawodniczka – strzelec: Katarzyna Papuga II i TE

Ostatnim akcentem turnieju był Mecz Piłki Nożnej pomiędzy zwycięską klasą
a Nauczycielami. Miała to być dobra zabawa i integracja, dodatkowo pojawił się - jak to bywa w sporcie - element rywalizacji. Dzięki niemu każdy z zawodników drużyny nauczycieli znów miał 18 lat. Liczne kontuzje najlepszych graczy spowodowały, że reprezentacje nauczycieli wzmocnili Nauczyciele Praktycznej Nauki Zawodu Centrum Kształcenia Praktycznego z dyrektorem Panem Andrzejem Jędrzejczykiem – który niestety nabawił się bolesnej kontuzji w trakcie rozgrzewki. W tak trudnej sytuacji kapitan Reprezentacji Nauczycieli Piotr Mielczarek zaprosił gościa specjalnego: wieloletniego kapitana GKS Bełchatów Edwarda Cecota ( ponad 250 występów w Ekstraklasie). Początek spotkania to prowadzenie nauczycieli 2:0. Później do głosu doszli uczniowie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:4. W drugiej połowie 4 bramki zdobyli uczniowie i ostateczny wynik to wygrana uczniów 8:4. Małym wytłumaczeniem dla nauczycieli jest różnica wieku: uczniowie w sumie niecałe 100 lat, nauczyciele 250 lat . Atmosfera i przebieg meczu na długo pozostanie w pamięci uczestników i licznie zgromadzonej publiczności. Organizatorem turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego Pan Marek Polak.