VAT już nam nie straszny!

VAT już nam nie straszny!

Dnia 10 grudnia 2019 r. Społeczna Akademia Nauk we współpracy z Regionalną Izbą Gospodarczą w Bełchatowie oraz Urzędem Skarbowym w Bełchatowie zorganizowała szkolenie pn. „Zmiany w podatku VAT”!

Temat ten wzbudził ogromne zainteresowanie, co zaowocowało frekwencją w ilości blisko 70 osób – w tym naszych studentów.

Szkolenie swoją tematyką obejmowało :

1. Mechanizm podzielonej płatności (split payment) - które branże będą objęte obowiązkowym mechanizmem podzielonej płatności.
  2. Jednolity wykaz podatników VAT (white list).
  3. Limity kwotowe w zakresie obowiązku płatności w sposób podzielony.
  4. Czy środki pieniężne na rachunku VAT będzie można wykorzystać na inne płatności niż VAT-owskie.
  5. Sankcje za niestosowanie mechanizmu podzielonej płatności.
  6. Kasy online.

W sprawach organizacyjnych całe przedsięwzięcie wspierali Dyrektorzy Mirosław Olszewski oraz Stanisław Gotkowicz.

Bardzo cieszy nas fakt, że każde kolejne nawiązywane współprace owocują coraz większym zainteresowaniem oraz zwiększającą się frekwencją.

Zapraszamy na kolejne szkolenia!