Aktualności

Żyjmy aktywnie

« wróć

Bełchatowscy studenci i policjanci zachęcają do aktywnego wypoczynku

Studenci bełchatowskiego wydziału Społecznej Akademii Nauk propagują aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Wraz z bełchatowskimi policjantami, pracownikami Powiatowego Centrum Sportu, zawodnikami mistrzowskich drużyn siatkarskich III ligi, w „mikołajkowy” wieczór przeprowadzili dla dorosłych i dzieci otwartą imprezę pod hasłem „Żyjmy aktywnie”, propagując sport i rekreację ruchową.

W czasie przeprowadzonej 6 grudnia 2014 roku, w godzinach popołudniowych, imprezy, rozegrane zostały dwa mecze piłki siatkowej – mężczyzn, o mistrzostwo województwa III ligi, w którym zmierzyły się drużyny GLKS „Siatkarz” Drużbice i LUKS Dobroń oraz kobiet – o mistrzostwo ligi amatorskiej między zawodniczkami GLKS Drużbice i II liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu.

Zespoły z Drużbic, dopingowane przez Bożenę Zielińską – Wójta Gminy, zwyciężyły w obu piłkarskich spotkaniach. Panie z wynikiem 3:1 (25:20, 25:11, 23:25, 25:22), panowie z rezultatem 3:0 (25:17, 25:19, 25:23).

Siatkarskie zmagania nie były jedynym atrakcjami imprezy. Wielu emocji dostarczyły także sportowe zmagania przybyłych dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego studenci z koła naukowego Klub Aktywnego Pedagoga zorganizowali „zabawy z Mikołajem”. Milusińscy rywalizowali w grach i zabawach ruchowych, plastycznych, konkursach językowych z języka angielskiego i niemieckiego. Wszystkich uczestników do wspólnej zabawy wprowadzili instruktorzy energetycznej zumby, zaprezentowanej przy akompaniamencie orkiestry „Suchcice i okolice”. Wydarzenie ma charakter cykliczny, a kolejna akcja już 10 stycznia 2015 roku.

Imprezę swym patronatem objęli: Starosta Powiatu Bełchatowskiego, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie oraz Wójt Gminy Drużbice.

Żyjmy aktywnie

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów na wydarzenie ‘’Żyjmy Aktywnie’’, które odbędzie się dnia 06.12.2014r. w Hali Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Na hali rozegra się mecz o mistrzostwa III Ligi Mężczyzn oraz gościnnie zagra dla Was Amatorska Liga Piłki Siatkowej Kobiet w Bełchatowie.

Nie zwlekaj! Super zabawa gwarantowana!

Na kibiców czekają:

  • konkursy z nagrodami
  • strefa kibica
  • pokaz energetycznej ZUMBY!

Dla najmłodszych milusińskich czeka wspaniały kącik gier i zabaw oraz słodkie upominki od Św. Mikołaja!

ZAPRASZAMY SERDECZNIE! :-)